Guardiola po “çmendet” pas këtij lojtari

17:12 | 21 Dhjetor 2018

Manchester City është i etur për të transferuar mesfushorin e Ajaxit, Frenkie De Jong, ic cili vlen 60 milionë funte, por përballet me konkurrencë të ashpër nga Barcelona dhe Paris Saint-Germain, raporton Mirror.

City dëshiron që 21-vjeçari të zëvendësojë Fernandinho, 33 vjeç, në bazën e mesfushës pasi nuk arriti të kapë ndonjë nga Fred, Jorginho apo Kovacic në verë përcjell ORAinfo.

Agjenti i Holandezit ka lënë të kuptohet se një vendim do të bëhet së shpejti, por që Barcelona mbetet favoritët e tanishëm për nënshkrimin e tij./ORAinfo/

Komento: