Guardiola po e humb edhe një lojtar të madh

20:52 | 23 Janar 2019

Manchester City di të humbasë një tjetër talent të ri pasi Rabbi Matondo hodhi poshtë ofertën e fundit të kontratës, raporton The Sun përcjell ORAinfo.

Kampionët e Premier League e panë Brahim Diazin të largohet për Real Madrid këtë muaj, ndërsa Jadon Sancho ka qenë një sukses që prej ikjes për t’u bashkuar me Borussia Dortmund.

Matondo, ndërkohë, ka tërhequr vëmendjen e Bayern Munichut, Borusia Dortmundit, Borussia Monchengladbach dhe RB Leipzig dhe mund të transferohet në njërën nga këto ekipet./ORAinfo/

Komento: