Guardiola shkakton “tërmet” te Juventusi, po ia merr yllin 50 milionësh

21:59 | 04 Qershor 2019

Manchester City,thuhet se po përgatit një ofertë prej 50 milion euro për yllin e Juventusit, Joao Cancelo.

Goa.com shpjegon se ai do të zëvendësojë Danilo, i cili mund të jetë në rrugën e tij drejt Interit, përcjell ORAinfo.

25-vjeçari iu bashkua vetëm Juventusit nga Valencia verën e kaluar në një marrëveshje prej 40 milionë eurosh, pasi kishte shpenzuar fushatën 2017-18 në hua në Inter.

Ai luajti 34 herë sezonin e kaluar, por bëri disa gabime të profilit të lartë dhe ndonjëherë u hodh nga Max Allegri në bankën rezervë./ORAinfo/

Komento: