Guardiola shokon të gjithë me vendimin e fundit

20:15 | 29 Dhjetor 2018

Pep Guardiola, ka thënë se nuk do të nënshkruajë një zëvendës për mesfushorin Fernandinho në janar, pavarësisht pranimit të Cityit që kanë luftuar në mungesën e tij përcjell ORAinfo.

“Unë mendoj se përgjigja ishte e qartë dy herë në lidhje me këtë çështje,” tha Guardiola për të hedhur poshtë çdo mendim për atë që nënshkroi një mesfushor mbrojtës në vitin e ri.

“Ne provuam (në verë), por kur lojtarët nuk duan të vijnë çfarë mund të bëjmë?

“Kurrë nuk kam ankuar për atë që ata përpiqen të bëjnë, klubet. Ata bëjnë më të mirën sepse duan të fitojnë gjithashtu. Ata përpiqen të më japin ekipin më të mirë të mundshëm dhe ata e bënë atë “, ka thënë Guardiola./ORAinfo/

Komento: