Haaland- Chelsea, vjen lajmi i madh nga Londra – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Haaland- Chelsea, vjen lajmi i madh nga Londra

13:45 | 27 Janar 2021

Tuchel dëshiron Haaland tek Chelsea.

Bossi i ri i Bluve të Londrës do të ketë mbështetje të madhe financiare gjatë kësaj vere.

Trajneri i ri i skuadrës londineze tashmë është duke synuar blerjen e sulmuesit norvegjez të Borussia Dortmund, Erling Haaland, raporton kështu Daily Mail.

Tuchel i sheh emrat e rinj të futbollistëve si Tammi Abraham si pjesë të rëndësishmë të skuadrës për të ardhmen por Blutë e Londrës duhet që të investojnë akoma në skuadër gjatë verës.

Sulmuesi i Borussia Dortmund po cilësohet si objektivi kryesor dhe një kundërshtar i denjë për Abraham dhe Timo Werner në qendër të sulmit.

Komento: