Hajnat i vjedhin derivatet nga vetura, arrestohen tre persona

13:12 | 06 Dhjetor 2018

Tre persona janë arrestuar në Fushë Kosovë, pasi që të njëjtit në veturën e ankuesit i kanë vjedhur derivatet.

Gjatë kontrollit tek të njëjtit dhe në automjetin e të dyshuarve janë gjetur dhe janë sekuestruar: një mjet i mpreht, një maskë, një kaçavidë, një palë dorëza dhe një bateri.

Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, janë dërguar në mbajtje.

Komento: