Halil Kastrati ndan 17 banesa në këto komuna të Kosovës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Halil Kastrati ndan 17 banesa në këto komuna të Kosovës

09:10 | 16 Shkurt 2019

17 banesa për familjet në nevojë do të dorëzohen sot nga Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”.

Humanisti dhe themeluesi i kësaj shoqate, Halil Kastrati, para disa ditësh njoftoi se me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës do të dhuroj 17 çelësa banesash për familjet në nevojë.

Ai sot ka bërë të ditur se tanimë i ka gati çelësat që do t’i dorëzoj të shtunën për familjet e përzgjedhura.

Në një postim në Facebook, Kastrati ka publikuar foto të 17 çelësave, duke thënë se po gëzohen 17 familje të reja.

Më poshtë postimi i Kastratit:

Dhurimi i 17 pale çelesave per nder te 17 Shkurtit

Po gezohen 17 familje me banesa te reja

Diten e Shtune 16/02/2019

Salla e kuqe ne Prishtine

Ora 11:00

Ju mirëpresim.

Komento: