Haradinaj ka disa fjalë për Gjeneralin Orr

23:00 | 10 Maj 2019

Haradinaj thotë se Gjeneralmajor Orr do të mbetet gjithmonë njeriu ynë

“Tërë Kosova. Tërë Ioëa”, ka qenë mbishkrimi i ceremonisë së pritjes për gjeneralin e Gardës Kombëtare të Ioëas, Timothy Orr.

Kryeministri Ramush Haradinaj, pas pritjes dhe ceremonisë për nder të Orr, ka thënë se ai gjithmonë do të mbetet njeri i Kosovës.

“Mirënjohës përjetë për mbështetjen e jashtëzakonshme për vendin tonë dhe fuqizimin e miqësisë sonë të përhershme me ShBA-në”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

“Miku i dëshmuar i Kosovës, Komandanti i Gardës Kombëtare të Ioëa-s, Gjeneralmajor Timothy Orr, do të mbetet gjithmonë njeriu ynë!”.

Komento: