Haradinaj lajmërohet nga SHBA-të, uron ditën e Romëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Haradinaj lajmërohet nga SHBA-të, uron ditën e Romëve

09:59 | 08 Prill 2019

Kreu i Qeverisë, Ramush Haradinaj uron ditën e Romëve, duke thënë se ata janë vlerë e shtuar dhe pjesë e pandarë e shoqërisë sonë.

Haradinaj, nga ShBA-ja, ka uruar ditën e komunitetit Rom.

Përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj, ka thënë se komuniteti rom.

I pari i qeverisë, ka shtuar se Kosova synon të rrisë përkushtimin ndaj komuniteti.

Komento: