Haradinaj ‘nervozohet’ keq me Veselin: Bëhu Kryeministër e hiqe taksën ti nëse mundesh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Haradinaj ‘nervozohet’ keq me Veselin: Bëhu Kryeministër e hiqe taksën ti nëse mundesh

22:18 | 07 Shkurt 2019

Haradinaj ka riperseritur se nuk do ta heq taksën.

Kryeministri Ramush Haradinaj shprehet i bindur se taksa 100 për qind ndaj produkteve me prejardhje serbe dhe boshnjake nuk do të hiqet.

Partnerëve të koalicionit që po kërkojnë pezullim të taksës për ‘ruajte të raporteve me SHBA’të’ ai ua ka kujtuar momentin kur për pak nuk e zhbën Gjykatën Speciale në parlament.

“Për zhbërjen e Gjykatës Speciale veç s’mujtëm me i bo votat”, kujton ai.

“Pse s’më rrëzun mu pse dojsha me e rrëzu Gjykatën Speciale. Pse atëher s’u tuten se po ua prishi raportet me Amerikën. Çka ka ndryshu? A është ajo Amerikë a është tjetër?’, shton Haradinaj.

Thotë se nga pozita e tij në Qeveri mund të rrëzohet ama dorëheqjen nuk e planifikon.

“Kur të prishet marrëveshja politike brenda nesh…unë ju ndihmojë me votat e AAK’së’, tha Haradinaj.

Komento: