“Haradinaj nuk e ka ndërmend të heq taksën ndaj produkteve serbe” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Haradinaj nuk e ka ndërmend të heq taksën ndaj produkteve serbe”

23:08 | 01 Shkurt 2019

Ministri i Infrastrukturës , Pal Lekaj ka folur rreth taksës prej 100% për produktet serbe.

Ai ka thënë se kryeministri Haradinaj as nuk e ka ndërmend të heq taksën ndaj Serbisë.

Lekaj, në RTV Dukagjini, ka thënë se nuk do t’i plotësohen dëshirat Beogradit që të largohet taksa.

“Haradinaj është që të përkrahë dialogun pa vendos kushte kur ne nuk kemi vendos kushte”, tha ai

Nënkryetar i AAK-së ka thënë se taksa ka qenë vendim i koalicionit, dhe liderët ishin dakorduar që të mos zbehen gjatë rrugës.

“Haradinaj ishte dakorduar me Kryetarin e Kuvendit që taksa të shkojë në 100%. Ata gjithashtu janë dakorduar që gjatë rrugës nuk guxojnë të zbehen dhe taksa të mbahej deri në njohje”.

Lekaj ka thënë se Haradinaj nuk do të hamendet për largimin e taksës.
“E them publikisht, nuk mendoj dhe as që e ka ndër mend që Haradinaj të hamendet e të pezullojë taksën”, deklaroi ndër të Tjera Pal Lekaj.

Komento: