Haradinaj nuk ia harron të mirat PSD-së, ja çfarë iu ka premtuar atyre – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Haradinaj nuk ia harron të mirat PSD-së, ja çfarë iu ka premtuar atyre

21:03 | 25 Dhjetor 2018

Partia Socialdemokrate, ka pohuar se nuk e kanë qëllim të i bashkohen Qerverisë.

Kryeministri ka siguruar se PSD-së do t’i plotësohen kushtet, derisa analisti Tahiri thotë se kjo parti shpejt do hyjë në qeveri.

Me votat e tyre e kaluan buxhetin e Kosovës, deputetët e Partisë Socialdemokrate i ndihmuan kryeministrit Haradinaj të kalojë njërën ndër sfidat më të rëndësishme të qeverisjes, raporton T7.

Por Haradinaj nuk do harrojë këtë të mirë që i bëri PSD. I pari i ekzekutivit është zotuar se do të shkojë deri në fund ti përmbushë kushtet që ju vunë nga PSD.

LAJMET QENDRORE

Публикувахте от Gazeta Express в Вторник, 25 декември 2018 г.

Kurse njohësi i rrethanave politike në Kosovë, Ramush Tahiri, ka konsideruar se Partia Socialdemokrate është një hap larg përfshirjes në qeverinë Haradinaj.

Sipas Tahirit, Haradinaj do t’ia plotësojë të gjitha kushtet kësaj partie.

E këtë skenar e mohon Partia Socialdemokrate. Këta thonë se nuk është qëllimi i tyre përfshrija në qeverinë Haradinaj.

Derisa cekin se i besojnë Haradinajt sa i përket kushteve që i kanë vënë.

Patia Socialdeomkrate në shkëmbim të votës për buxhetin ka kërkuar, miratimin e ligjit për dialogun, shkarkimin e ministrit të bujqësisë, Nenad Rikallo, miratimim e ligjit për paga, uljen e numrit të zëvendësministrave dhe reformimi i sistemit pensional.

Komento: