Haradinaj: Taksa nuk do të hiqet kurrë, nëse është e rëndësishme për dialogun – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Haradinaj: Taksa nuk do të hiqet kurrë, nëse është e rëndësishme për dialogun

11:53 | 22 Shkurt 2019

Kreu i qeverisë Haradinaj ka thënë se nëse taksa është më e rëndësishme se dialogu, ajo nuk do të hiqet kurrë.

Haradinaj, ka deklaruar se nuk do të lejohet që heqja e taksës ndaj Serbisë, të jetë kusht për vazhdimin e dialogut.
Në intervistë për RTV21, Haradinaj ka thënë se nëse taksa është më e rëndësishme se dialogu, ajo s’do të hiqet kurrë.

“Nëse taksa është më e rëndësishme se dialogu, kurrë s’kemi me e heq, kurrë mi këtë dhe. Nëse taksa koka problemi, kurrë s’kemi me heke. Nëse përmes taksës po ia tregojshim vendin Serbisë, pse me heq, ai s’po don me na njoftë, s’po don fqinjësi, po don me na ia ble mallin, e me na qit kushte me shku në tavolinë”, ka thënë Haradinaj.

Kreu i Qeverisë ka thënë se nëse Mogherini nuk do të vazhdojë dialogun pa heqjen e taksës, atëherë mos ta thërras dialogun.

“Nëse Mogherini nuk do, atëherë mos ta thërras dialogun”, ka thënë ai.

Komento: