Haradinajt pranon një letër nga Merkel – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Haradinajt pranon një letër nga Merkel

12:48 | 20 Dhjetor 2019

Merkel i shkruan letër Haradinajt.

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka pranuar sot një letër nga kancelarja gjermane Angela Merkel.

Në letrën të cilën Merkel i ka dërguar Haradinajt, kancelarja gjermane i përcjell atij urimet me rastin e festave të fundvitit.
Këtë e ka bërë të ditur Haradinaj përmes një postimi në Facebook.

“I nderuar të pranoj letër urim për festat e fundvitit nga Kancelarja Angela Merkel.

“Me rastin e ndërrimit të motmoteve ju dërgoj Juve dhe Familjes tuaj Urimet e mia më të përzemërta dhe dëshirat për një Vit të ri me shëndet dhe gëzim. Le të jetë viti 2020 për të gjithë, një vit i paqes dhe përmbushjes”, ka shkruar Haradinaj.

Komento: