Harrohet Correa, Maldini po e sjellë yllin e madh në “San Siro” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Harrohet Correa, Maldini po e sjellë yllin e madh në “San Siro”

10:45 | 19 Gusht 2019

Dritarja e transferimeve të gjigantëve të Serisë A të Milanit AC nuk po shkon sipas planit dhe për këtë arsye klubi tani po hyn në një javë vendimtare .

Kuqezinjtë ishin duke shpresuar për largime të pakta përpara fushatës tjetër, por deri më tani ata nuk kanë qenë të suksesshëm në këtë drejtim,përcjell ORAinfo.

Ka pasur interes për sulmuesin Andre Silva por largimi i tij ende nuk është materializuar gjë që po e bën të vështirë për hierarkinë e klubit të forcojë forcën e tyre sulmuese.

Drejtori Teknik i Milanit, Paolo Maldini është vendosur të udhëtojë në Madrid në javën e ardhshme për të zhvilluar takime me përfaqësuesit e Realit dhe Atletico pasi klubi po përpiqet më së miri nivelin e tyre për të nënshkruar një kopje rezervë të fuqishme të sulmuesit Krzysztof Piatek.

Prioriteti kryesor i klubit me qendër në Milano në atë departament është Angel Correa i Atletico Madrid, por vlerësimi i Los Rojiblancos prej 50 milion eurosh po dëshmon pak a shumë për klubin italian që tani janë të gatshëm të bëjnë një ofertë të re prej 40 milion € plus shtesa, të cilat mund të mos dëshmojnë se janë të mjaftueshme.

Prandaj, në San Siro, ekziston një ndjenjë që Mariano Diaz i Realit tani po bëhet një kandidat më i mundshëm për t’u bashkuar me klubin në vend të Correa pasi Los Blancos mirë mund të pajtohet në lënien e lojtarit të marrë hua me një mundësi për të blerë./ORAinfo/

Komento: