Harrojeni Piatekun, ky lojtari i Milanit po i çmend të gjithë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Harrojeni Piatekun, ky lojtari i Milanit po i çmend të gjithë

10:51 | 09 Shkurt 2019

Jo vetëm Piatek, por edhe Lucas Paqueta tashmë ka pushtuar të gjithë.

Siç raportohet nga Gazzetta dello Sport, lojtari tashmë është shumë i vlerësuar në Itali, por edhe në atdheun e tij Brazil, përcjell ORAinfo.

Javët e para në San Siro, në fakt, kanë qenë aq fitimprurëse që trajneri i ekipit kombëtar brazilian Tite dërgoi ndihmësin e tij Sylvinho për të parë Paquetan, kundër Napolit dhe Romës dhe nesër mbrëma kundër Cagliarit.

Nga ajo që ka parë, Sylvinho është shumë i kënaqur me zhvillimin e lojtarit.

Në praktikë do të thotë që Paqueta do të thirret nga Seleçao për dy ndeshje miqësore në gjysmën e dytë të marsit.

Do të jetë një thirrje e rëndësishme, pasi Copa America do të zhvillohet këtë verë.

Ish lojtari Flamengo është duke bërë një emër për veten e tij, gjithashtu sepse nuk është aq e zakonshme që një lojtar i moshës së tij të fillojë në gjashtë ndeshjet e para me ekipin e tij të ri.

Gattuso e ka definuar atë në mënyrë të përsëritur si një “atipik brazilian”, për shkak të prirjes së tij edhe ndaj veprave.
Për më tepër, Paqueta është gjithashtu një profesionist shembullor jashtë fushës.

Për momentin, pozicioni i tij në fushë do të mbetet ashtu siç është, në anën e majtë të mesfushës. /ORAinfo/

Komento: