Harrojeni Piatekun, sulmuesi “raketë” po zbarkon në “San Siro” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Harrojeni Piatekun, sulmuesi “raketë” po zbarkon në “San Siro”

21:26 | 09 Shkurt 2019

Milani nuk ia doli që në janar të transferojë një super-sulmues.

Mirëpo, Milan nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga futbollisti Allan Saint-Maximin që mbetet një nga qëllimet kryesore të Rossonerëve për të përfunduar sulmin e frikshëm përcjell ORAinfo.

Francez i talentuar, i lindur në vitin 1994, luan në Nice, por do të jetë pothuajse gati për t’u mbushur dhe për të provuar një përvojë të re të huaj.

Megjithatë, gjasat për të transferuar lojtarin duket se janë afër , megjithëse kohët e fundit është folur për një marrëveshje paraprake midis agjentit të tij dhe Milanit për një kontratë shumëvjeçare prej rreth 2 milionë euro në vit./ORAinfo/

Komento: