Hashim Thaçi uron Ushtrinë e Kosovës me fotografi speciale

09:27 | 14 Dhjetor 2018

Pas pak çastesh, Kuvendit i Kosovës do të votojë për transformimin e FSK-së në ushtri.

Presidenti Hashim Thaçi në orët e para të mëngjesit ka uruar popullin shqiptar për këtë ngjarje historike.

Ai ka publikuar një fotografi të Forcës dhe Sigurisë së Kosovës me mbi shkrim Ushtria e Kosovë.

“Ushtria e Kosovës është jetësim i sakrificës shekullore të popullit tone”, e ka përshkruar foton presidenti Thaçi. /ORAinfo/

Komento: