Hazard në Real ? Po, por vetëm me një kusht

17:28 | 21 Dhjetor 2018

Real Madrid po konsideron ofrimin e Isco tek Chelsea në këmbim të Eden Hazard, raporton El Gol Digital përcjell ORAinfo.

Isco nuk po kalon nëpër një periudhë të mirë nën urdhrat e Santiago Solari, por mbeten të etur për tu përforcuar me emra të futbollistëve të famshëm dhe një objektiv i gjatë tashmë është në Stamford Bridge.

Edhe vetë futbollisti belg ka pranuar që do të dëshironte të transferohej në Real dhe presidenti i Los Blancos e sheh Hazardin si zëvendësues ideal për portugezin, Ronaldo.

Madje, ai është i gatshëm ta ofrojë edhe Iscon për yllin beg./ORAinfo/

Komento: