Hazard-Real, vjen lajmi i papritur

13:38 | 08 Maj 2019

Chelsea thuhet se ka vendosur të refuzojë dy oferta nga Real Madridi për yllin,Eden Hazard.

Los Blancos kanë qenë shumë të lidhur me Hazardin për një numër vitesh dhe belgu më në fund mund të kalojnë në Bernabeu këtë verë për shkak të vetëm një viti të mbetur në kontratën e tij,përcjell ORAinfo.

Një raport ka pohuar se Hazard është i përgatitur të dorëzojë një kërkesë transferimi për të siguruar daljen e tij nga Stamford Bridge, por sipas The Mirror, Chelsea po vazhdon të luftojë për të mbajtur sulmuesin.

Blues dyshohet se ka vendosur të refuzojë dy oferta, të cilat ata konsiderojnë të jenë tepër nën vlerësimin e tyre prej 100 milion funtesh.

Hazard ka gëzuar një nga stinët e tij më të mira në Chelsea, me 16 gola dhe 15 asistime që vijnë nga 36 ndeshje në Premier League./ORAinfo/

Komento: