Hazard transferohet në Real Madrid, Marca befason me ballinën e saj

12:41 | 07 Qershor 2019

Gazeta spanjolle Marca ka mirëpritur yllin e Chelseat Eden Hazard te Real Madridi me një mesazh të veçantë në faqen e parë të tij.

Hazard besohet të jetë vendosur për një lëvizje në Los Blancos në ditët e ardhshme, me një pagesë që arrin deri në 130 milionë euro të dakorduara, përcjell ORAinfo.

Ky do të jetë nënshkrimi i tretë i Real Madridit pas kapjes së Luka Joviç dhe Eder Militao.

Titulli i Marçes thotë: ‘Mirësevini në klubin e 100’, duke iu referuar taksës së transferimit për të cilën gjigantët spanjollë tani po nënshkruajnë me belgun. /ORAinfo/

Komento: