Hazardi e bën edhe këtë gjë për Chelsean – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Hazardi e bën edhe këtë gjë për Chelsean

22:37 | 26 Dhjetor 2018

Hazard ka bërë diҫka të mirë për ekipin e tij.

Chelsea ka shënuar fitore të rëndësishme në udhëtim te Ëatford me rezultat 1:2.

Skuadra e trajnerit Maurizio Sarri është rikthyer me pikë të plota nga udhëtimi te Ëatford, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 19-të.

Fundi i pjesës së parë solli dy gola, të shënuara nga të dy skuadrat.

Ishte Eden Hazard që në minutën e parë shtesë të pjesës së parë shënoi për 0-1.

Dy minuta më vonë, Ëatford u përgjigj duke barazuar 1:1 me golin e Pereyera.

Golin e fitores dhe të tre pikëve për Chelsea e shënoi Hazard, duke u treguar i saktë nga penalltia në minutën e 58’. Për reprezentuesin belg ky ishte goli i dytë në këtë ndeshje, dhe i 101 në fanellën e Chelsea.

Komento: