Haziri komenton ftesën e Speciales për Haradinaj – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Haziri komenton ftesën e Speciales për Haradinaj

00:00 | 23 Korrik 2019

Lutfi Haziri ka komentuar ftesën e Speciales për Haradinajn.

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka folur për ftesën nga Gjykata Speciale për Ramush Haradinaj, i cili dha dorëheqje për këtë shkak.

Haziri pretendon se ka dijeni për ftesa të tjera për profile të larta politike.

“Ftesa ndaj Haradinaj është vetëm fillimi. Kanë me ardhë edhe 5-6 ftesa të tjera”, ka deklaruar Haziri.

“Procesi po shkon drejt hapjes dhe jo drejt mbylljes”

“Këto janë vetëm ftesa për dëshmi. Shumë shpejt kanë me ardh aktakuzat”

Tutje, kryetari i Gjilanit thotë se faza e luftës po mbyllet dhe tani po hapet faza e drejtësisë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!