Heroi i Kosovës flet pas fitorës ndaj Bullgarisë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Heroi i Kosovës flet pas fitorës ndaj Bullgarisë

23:10 | 10 Qershor 2019

Kosova ka shënuar fitore ndaj Bullgarisë.

Elbasan Rashani, heroi i Kosovës, që shënoi golin për 3-2 kundër Bullgarisë për t’ia siguruar tri pikë “Dardanëve në fund të ndeshjes, nuk di se si të shpjegojë lumturinë për këtë moment historik për Kosovës.

“Nuk ishte ndeshje e lehtë, kishim më shumë shanse. Miloti ishte fantastik. Nuk po di çfarë të them, është e pabesueshme kjo që më ndodhi. Jam shumë i lumtur. Ishte vështirë, por kishim besimin se mund t’ia dalim dhe kemi luftuar deri në fund”, u shpreh ai.

“Tifozët ishin fantastik. Si me luajt në Prishtinë, kurrë skam parë fansa më të mirë si këta që i kemi ne.

Pas kësaj fitore, Kosova ka shkuar në 5 pikë në Grupin A, me një më pak se Çekia dhe Anglia.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!