Hidhet shorti në Champions League, këto janë përballjet e “frikshme”

12:27 | 17 Dhjetor 2018

Champions League futet në fazën më interesante, teksa 16 skuadrat më të mira janë në pritje të hedhjes së goglave, që do të zbulojë 8 përballje për në fazën tjetër. Në Nyon skuadrat e vazos së parë do të përballen me një nga ekipet e vazos së dytë, duke përjashtuar ekipe nga i njëjti shtet dhe ekipet me të cilat kanë qenë në fazën e grupeve.

Ndeshjet e para të fazës së 1/8-ve do të luhen më 12-13-19 dhe 20 shkurt, ndërkohë që sfidat e kthimit 5-6-12 dhe 13 mars.

Komento: