Higuain bën gjest të papritur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Higuain bën gjest të papritur

19:37 | 29 Janar 2019

Gonzalo Higuain ka pranuar disa komente negative, nga ministrit i brendshëm, Matteo Salvini, i cili e kishte kritikuar ashpër argjentinasin për largimin nga AC Milan përcjell ORAinfo

“Ai është një turp. Ai veproi si një mercenar i vërtetë dhe ai nuk është mirëpritur këtu. Edhe kështu, mendoj se Milani tani është më i fortë pa atë “, tha Salvini.

Argjentinasi nuk e përmendi emrin e Salvinit, por përgjigja e tij dukej qartë në drejtim të ministrit të brendshëm:

“Nëse njerëzit flasin keq për një, ju duhet të jeni krenarë sepse kjo do të thotë që jeta juaj është më e rëndësishme se e tyre”, shkruante Higuain në Instagram.

Higuain u bashkua me Milanin në huazim me opsionin për të blerë verën e kaluar, por ai kaloi vetëm gjashtë muaj në Italinë e Veriut duke zgjedhur të kalojë në Chelsea në janar me të njëjtën formulë./ORAinfo/

Komento: