Higuain- Chelsea, lajm befasues nga Londra – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Higuain- Chelsea, lajm befasues nga Londra

12:22 | 23 Prill 2019

Gonzalo Higuain mund të kthehet në Juventus në fund të sezonit.

E ardhmja e sulmuesit në Chelsea është gjithnjë në dyshim.

Huaja e finalizuar në janar i jep klubit anglez mundësinë të rinovojë huanë deri në qershor 2020 duke paguar 18 milionë euro, përcjell ORAinfo.

Në rastin e kthimit në Torino, siç raportohet nga IlBianconero.com, në korrik Paratici do të punojë për të gjetur një klub të ri për ish-yllin e Napoli dhe Milan.

Higuain ka gjasa që të kthehet në Juventus, mirëpo klubi italian do të mundohet që t’i gjejë menjëherë klub të ri lojtarin. /ORAinfo/

Komento: