Higuain do ta urrejë Piatek, kjo është arsyeja

14:17 | 19 Janar 2019

Ditët në vazhdim mund të jenë vendimtare për transferimin e Krzysztof Piątek në AC Milan.

Milan do të nënshkruajë me Piatek dhe nuk do të çojë ndonjë dënim nga FFP pasi ata janë duke shitur Higuain dhe sulmuesi polak do të fitojë rreth 2 milionë euro në sezon përcjell ORAinfo.

Duhet pranuar se kjo është një shumë më i vogël se 9 milion euro në sezon që Higuain fitoi.

Lojtari polak Piatek është golashenuesi i dytë në Serie A pas Cristiano Ronaldos të Juventusit./ORAinfo/

Komento: