“Higuain është një sulmues i modës së vjetër “ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Higuain është një sulmues i modës së vjetër “

19:55 | 27 Janar 2019

Gonzalo Higuain nuk është sulmuesi i duhur për Chelsea, kështu ka thënë , Ruud Gullit.

Higuain më në fund u bashkua me Chelsea në javë javën e kaluar pas javësh spekulime, por Gullit i tha BBC Sport se ai nuk beson se stili i lojës është e drejtë për argjentinasin përcjell ORAinfo.

“Higuain është një sulmues i modës së vjetër i cili ka nevojë për kryqe dhe nëse ai luan përpara gjithë kohës, ai nuk do të ketë shumë topa për shkak të mënyrës se si luajnë Eden Hazard dhe Willian”, tha Gullit.

“Në vend të kësaj, ata kanë nevojë për një qendër që mund të luajë edhe në mesfushë, dhe të jetë efektiv në top dhe të jetë një finalist brenda fushës. Roberto Firmino, i cili vjen kaq thellë për Liverpulin, është shembulli i përsosur”, ka thënë Gullit./ORAinfo/

Komento: