Higuain: Ja çfarë duhet të bëj për ta dërguar Milan në Champions League

21:40 | 18 Dhjetor 2018

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, ka zbuluar se ai duhet të jetë më i qetë përpara golave për të përmirësuar rossonerët.

31-vjeçari, i cili aktualisht është i huazuar në klub nga Juventusi, ka shënuar shtatë herë në të gjitha garat për rossonerët, me pesë prej tyre që vijnë në Serie A përcjell ORAinfo.

Higuain, kohët e fundit po bisedonte me Sky përpara ndeshjes kundër Bolonjës dhe ai tha: “Nuk është një barrë, është ajo që unë duhet të bëj dhe për këtë arsye ata më kanë sjellë, për të hyrë në Champions ju nevojiten gola.

“Duhet të jem më i qetë, unë duhet ta ndihmoj ekipin dhe goli vjen nga vetja, i mërzitur nga thashethemet në lidhje me të ardhmen time, unë kam lexuar për trembëdhjetë vjet”, ka thënë sulmuesi i rossonerëve./ORAinfo/

Komento: