Higuain ka vendosur për Chelsean – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Higuain ka vendosur për Chelsean

13:29 | 18 Janar 2019

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, është i vendosur të bashkohet me Chelsean.

Argjentinasi pritet t’I kryej sot testet mjekësore te Chelsea dhe nesër Maurizio Sarri shpreson ta ketë atë në dispozicion për ndeshjen e Kupës Carabao të së shtunës kundër Arsenalit në stadiumin Emirates, përcjell ORAinfo.

Higuain do të largohet nga Milan pas tetë golave në 22 paraqitje.

Marrëdhënia e tij me Rossonerët nuk përfundoi mirë.

Në veçanti, marrëdhënia me Leonardo u përkeqësua pasi braziliani njoftoi se Rossonerët nuk mund të kenë arritur të transferojnë transferimin e tij nga Juventusi në fund të sezonit.

Higuain ka rënë nga froma sidomos në ndeshjet e fundit te rosonerët. /ORAinfo/

Komento: