Higuain largohet nga Chelsea, pret rikthimin tw gjiganti nga Serie A

11:50 | 06 Qershor 2019

Gonzalo Higuain do të kthehet në Juventus pas një sezoni për të harruar në AC Milan dhe Chelsea.

Argjentinasi fitoi Ligën e Evropës me Blues, por sigurisht jo si një protagonist dhe klubi anglez nuk do ta paguaj kargonin e lojtarit, përcjell ORAinfo.

Shansi i vetëm për Higuain për të qëndruar në Torino do të ishte një veto nga Maurizio Sarri, i cili mbetet opsioni kryesor për t’u bërë trajneri i ri i Juventusit.

Sarri ende nuk e ka marrë vendimin për të kaluar në Torino, e as nuk dihet nëse do t’ia jep edhe një shansë sulmuesit argjentinas. /ORAinfo/

Komento: