‘Higuain më bëri të dridhem në ndeshjen Milani-Juventus’

10:15 | 15 Dhjetor 2018

komentoi ndalimin që Gonzalo Higuain mori.

“Është e kotë të vazhdojmë të flasim për rregullat, kur rregullat ekzistojnë, por nuk zbatohen. Ne nuk do të pranojmë më agresionin”, tha ai, përcjell ORAinfo.

Ishte në ndeshjen e rëndësishme mes Milanit dhe Juventusit, kur Higuain mori një karton të kuq pasi që u fjalos me arbitërin. Në fund, disa lojtarë të Milanit duhej të mbanin përsëri argjentinasin, i cili ishte i zemëruar me arbitrin.

“Unë kam ardhur në shtëpi, dhe unë shoh Milanin kundër Juventusit. Higuain më bëri të dridhej, ai duhej të mbahej nga pesë shokë, ndërsa përpiqej të sulmonte gjyqtarin”, përfundoi Nicchi.

Higuain si dëniom për këtë veprim kishte marrë dënimin me dy lojë mos paraqitje dhe apeli i tij më vonë u mohua pasi vendimi ishte i fortë. /ORAinfo/

Komento: