Higuain-Morata, merret vendimi përfundimtar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Higuain-Morata, merret vendimi përfundimtar

22:12 | 02 Janar 2019

Përpara ndeshjes midis Chelseat dhe Southampton, Maurizio Sarri foli për Alvaro Moratën, i cili ka qenë shumë i lidhur me një lëvizje në Milan në janar.

Në fakt, ka raporte që sugjerojnë se spanjolli do të jetë pjesë e marrëveshjes së shkëmbimit, duke përfshirë Gonzalo Higuain të Milanit, i cili do të shkojë në Stamford Bridge, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, Sarri mohoi këto lidhje në një intervistë para ndeshjes, kur u pyet për dëmtimin e Giroud.

“Nuk kam nevojë për ndonjë sulmues të ri, kemi Hazard dhe Morata, jemi mirë”, përfundoi ai.

Një mesazh i qartë nga menaxheri, duke treguar se marrëveshja e shkëmbimit Morata-Higuain ka dështuar.

Menaxheri i Rossonerëve thuhet se dëshiron të mbajë yllin e tyre argjentinas, pavarësisht rezultatit të dobët të shfaqjeve që ai përjetoi gjatë një periudhe të gjatë në gjysmën e parë të sezonit. /ORAinfo/

Komento: