Higuain përshëndetet me shokët, ja kur firmosë me Chelsean

16:46 | 20 Janar 2019

Gonzalo Higuain i tha lamtumirë shokëve të ekipit dhe stafit të Milanit, pasi ai do të fluturojë për në Londër në mënyrë që të përfundojë transferimin e Chelseat.

Sulmuesi u la jashtë skuadrës që udhëtonte për në Genoa për ndeshjen e Serie A në Marassi, pasi trajneri Gennaro Gattuso shpjegoi se ai ishte “mentalisht jo i gatshëm për të luftuar” me Rossonerët përcjell ORAinfo.

Juventusi ende e ka kontratën e tij, pasi ai u bashkua me Milanin në hua për një sezon me një kosto prej 18 milion € me mundësi për të blerë për një tjetër € 36 milion.

Është raportuar që Pipita ka thënë lamtumirë për shokët e ekipit dhe stafin sot, duke pastruar dollapin e tij në terrenin e trajnimit Milanello.

Ai pritet të fluturojë në Londër sonte ose nesër, ku vëllai i tij Nicolas tashmë ka mbajtur bisedime me drejtuesit e Chelseat./ORAinfo/

Komento: