Higuain shpëton Gattuson – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Higuain shpëton Gattuson

09:53 | 30 Dhjetor 2018

Milan arriti të tërhiqet nga një periudhë negative dhe të mbizotërojë mbi SPAL për të garantuar një fitore të çmuar, sidomos për të ardhmen e trajnerit të tyre Gennaro Gattuso, i cili thuhet se ishte në rrezik të lirohej në rast të një rezultati negativ.

Jo vetëm kjo, por ndeshja gjithashtu përfaqësoi një moment shumë të rëndësishëm për Gonzalo Higuain, i cili e gjeti pjesën e pasme të rrjetës për herë të parë që nga 28 Tetori kundër Sampdoria.

“Higuain është kthyer, shënoi dhe shpëtoi Rino”, shkruan Gazzetta dello Sport duke iu përgjigj rezultatit të ndeshjes së djeshme, p♪rcjell ORAinfo.

“Humbjet e Higuain pas dy muajsh,” shkroi Quotidiano Sportivo. “Milan është i gjallë. Higuain është kthyer në rezultatit”, shkruante Tuttosport në titullin e tyre.

Pas rezultatit pozitiv kundër Spal, Milan u kthye mbrapa brenda mundësive të kualifikimit të Ligës së Kampionëve dhe është vetëm një pikë larg nga pozicioni i katërt shumë i dëshiruar që do t’i garantojë rossonerëve një hapësirë shumë të madhe të frymëmarrjes. /ORAinfo/

Komento: