Higuain tek Chelsea: Çfarë po mungon për të mbyllur marrëveshjen

15:49 | 22 Janar 2019

Gonzalo Higuain është i vendosur të bashkohet me Chelsea në hua me opsionin për të blerë.

Sulmuesi argjentinas nuk dëshiron të qëndrojë në AC Milan dhe Blues tashmë kanë përfunduar marrëveshjen me Juventusin.

Në thelb, nuk ka asgjë më shumë për Chelsea dhe Juve për të biseduar.
Marrëveshja është bërë.

Blues dhe Higuain janë duke pritur që Milan të japë dritën jeshile për ‘El Pipita’ për të fluturuar në Londër.

Rossonerët janë në bisedime për të nënshkruar Piatek dhe kur marrëveshja do të përfundojë Higuain do të shkojë në Chelsea dhe Morata në Atletico Madrid. /ORAinfo/

Komento: