Historia shkruhet në SHBA, betohet Kamala Harris. – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Historia shkruhet në SHBA, betohet Kamala Harris.

18:09 | 20 Janar 2021

Shkruhet historia në SHBA, betohet Kamala Harris.

Zëvendëspresidentja Kamala Harris është betuar – kështu duke shkruar historinë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Harris u bë zyrtarisht femra e parë zëvendëspresidente, e para femër me ngjyrë dhe e para nga Azia Jugore, shkruan CNN, transmeton Klan Kosova.

Ajo u betua nga gjyqtarja e Gjykatës së Lartë, Sonia Sotomayor.

Komento: