Humb jetën i riu shqiptar në Itali pasi ra nga shtylla e tensionit,

14:52 | 14 Qershor 2023

Ra nga shtylla e tensionit, humb jetën i riu shqiptar në Itali.

Sami Macakulli, 23 vjeç nga Shqipëria ka humbur jetën tragjikisht në Itali.

I riu kishte hipur në një shtyllë tensioni për të bërë disa riparime, por ka rënë nga një lartësi prej rreth 50 metra e cila ka rezultuar fatale.

Mësohet se23-vjeçarimbahej me një kabllo të madhe në shtyllën e rrjetit elektrik. Por kabllo është këputur dhe i riu ka rënë në tokë.

Policia italiane ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes, që i kushtoi jetën punëtorit shqiptar.

Komento: