“I çmenduri” Piatek, deklason Epokën e Berlusconit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“I çmenduri” Piatek, deklason Epokën e Berlusconit

23:20 | 12 Shkurt 2019

I pandalshmi , Krzysztof Piatek.

Goli i katërt radhazi, një yll që po shkëlqen në San Siro.

Në fakt La Gazzetta dello Sport raporton sot se ylli polak ka arritur mesataren e golave çdo 62 minuta pa bërë ende një muaj përcjell ORAinfo.

Të dhënat janë edhe më të favorshme në lidhje me bombarduesin e së kaluarës.

Për shkak se nga epoka e Silvio Berlusconi , askush nga sulmuesit nuk bëri më mirë se sulmuesi polak.
Marco Van Basten, për shembull, shënoi pesë gola në katër ndeshjet e para, por mesatarisht një në 72 minuta.

Në këtë numër të lartë Piatek lë prapa futbollistë si Olivier Bierhoff (një në çdo 90), Ruud Gullit (një çdo 105) dhe George Weah (një në çdo 112). /ORAinfo/

Komento: