I kapin hajnat në shtëpi, vëllezërit nga Vushtrria japin detaje – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

I kapin hajnat në shtëpi, vëllezërit nga Vushtrria japin detaje

20:53 | 08 Janar 2019

Rasteve i grabitjeve ne armë është rritur shumë kohëve të fundit.

Anëtarët e familjes Mustafa nga Dobërlluka e Vushtrrisë po del se janë mobilizuar fort, mëngjesin e hershëm të së hënës, duke i zënë në befasi disa hajna.

Madje, njërin prej tyre e kanë kapur.

Si ishin organizuar e çfarë veprime kanë marrë mund t’i shihni në storien në vazhdim.

Ndyshe, grabitjet e armatosura vazhduan edhe në vitin 2019.

Vetëm gjatë javës së parë të janarit u regjistruan 7 raste të grabitjeve me armë.

Njohësit e sigurisë dhe të drejtësisë duke alarmuar për shtimin e këtyre rasteve, si tejet shqetësuese vlerësojnë mënyrën se si po kryen grabitjet.

Kërkojnë mobilizim të përgjithshëm për t’i luftuar këto raste.

Komento: