I lë të gjithë të shokuar, ja ku po transferohet Borini – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

I lë të gjithë të shokuar, ja ku po transferohet Borini

16:58 | 30 Dhjetor 2018

Milan thuhet se është në negociata të avancuara për të shitur Fabio Borinin në klubin kinez Shenzhen FC përcjell ORAinfo.

Sipas thashethemeve të fundit që rrjedhin nga San Siro, bisedimet për 27-vjeçarin po përparojnë mirë.

Borini ka rënë dakord me kushtet bazë për një kontratë trevjeçare me vlerë 5 milion euro për sezonin.

Futbollisti në fjalë u bashkua me Milanin për 6 milion € nga Sunderland në 2017.

Deri më tani këtë sezon, ai ka kontribuar në një gol dhe një ndihmon në 12 paraqitje konkurruese./ORAinfo/

Komento: