“I lumtur që Higuain u largua” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“I lumtur që Higuain u largua”

16:59 | 26 Janar 2019

Zëvendëskryeministri i Italisë Matteo Salvini është i kënaqur që Gonzalo Higuain u largua nga Milani për Chelsea

Udhëheqësi i partisë së ekstremit të djathtë anti-imigracionit, Lega Nord, është një përkrahës i pasionuar i Rossonerëve, i cili jep mendime e tij për sportin, duke kritikuar ashpër Trajnerin Gennaro Gattuso muajin e kaluar përcjell ORAinfo.

Tani që Higuain ka përfunduar transferimin në Chelsea dhe është zëvendësuar nga Polaku, Krzysztof Piatek nga Genoa, Salvini ka diskutuar përsëri ekipin.

“Jam i lumtur që Higuain është larguar,” u tha ai gazetarëve në një tubim politik.

“Angazhimi për të nderuar fanellën është thelbësore. Ai u largua dhe ne fituam, kështu që ai mund të shkojë kudo që ai dëshiron. Nuk më pëlqen mercenarët në politikë apo futboll.

“Më pëlqen shumë Piatek, plus ai ka një pasaportë të BE-së!”, ka thënë ai./ORAinfo/

Komento: