I ndodh më e keqja Harry Kane

21:01 | 15 Janar 2019

Sulmuesi kryesor i Anglisë, Harry Kane, do të qëndrojë larg fushave deri në fillim të marsit pasi i ka lënduar ligamentet e nyjës.

Kane luajti 90 minuta në Wembley në humbjen 1-0 ndaj Manchester United.

Ai në fund të ndeshjes u ul në mes të fushës, ndërsa duke dal u pa duke çaluar.

Trajneri Maurizio Pochettino ishte tepër i shqetësuar në intervistën pas ndeshjes, duke thënë se do të presin testet e nevojshme.

Tashmë ka ardhur zyrtarizimi dhe kapiteni i Anglisë, do të mungojë për rreth dy muaj, më shumë sesa ishte parashikuar.

Trajnerin Pochettino, i cili me largimin e Son në Kupën e Azisë ka mbetur pa sulmues, pasi i vetmi që mund të aktivizohet është 33-vjeçari Fernando Llorente.

Që pas ardhjes së Pochettinos te Tottenhami, Kane ka shënuar 116 gola në Ligën Premier.

Komento: