I ndodh më e keqja Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

I ndodh më e keqja Milanit

23:05 | 15 Shkurt 2019

Sezonin 2018-2019 për Milanin ka ecur mirë për kuqezinjtë, ata janë në zonën e Champions League dhe për finalen e Kupës së Italisë.

Shqetësimi i vetëm, madje mjaft i madh, u përfaqësua nga eliminimi para kohe nga Evropa League, me humbjen kundër Olympiacos garën e fundit të fazës së grupeve ka dekretuar që në fazën e prodhimit të kuqezinjve përcjell ORAinfo.

Ky eliminim dhe mungesa e Milanit nga Liga e Kampionëve për pesë vitet e fundit rresht, kanë përkeqësuar ndjeshëm renditjen UEFA për ekipin Gattuso, i cili është larg nga maja e futbollit.

Milani është në fakt edhe vendi 76 në renditjen, fajësojnë kolapsin në krahasim me vitin e kaluar, kur ata të mbyllura kuqezinjtë 53 .

Në vendin e parë është Realin e Madridit pasuar nga Barcelona, me Bayernin në vendin e tretë. Të parat e italianëve janë Juventusi (vendi i 5-të) dhe Roma (vendi i 12-të).

Kohët kur Milani ishte pjesë e elitës ndërkombëtare të futbollit në aspektin e rezultateve dhe prestigjit, janë larg./ORAinfo/

Komento: