I përfshirë në rastin “Pronto”, ish-deputeti i PDK-së zgjidhet kryesues i Këshillit Prokurorial të Kosovës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

I përfshirë në rastin “Pronto”, ish-deputeti i PDK-së zgjidhet kryesues i Këshillit Prokurorial të Kosovës

11:01 | 14 Janar 2019

Sot është bërë zgjedhja e kryesuesit të Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Me dhjetë vota për asnjë kudnër asnjë abstenim, në këtë post u zgjodh Bahri Hyseni.

Ai do ta drejtojë Këshillin Prokurorial për tre vite.

Bahri Hyseni para kësaj pozite shërbyer si Deputet në Kuvendin e Kosovës dhe Kryetar i komunës së Shtërpces për partinë Demokratike të Kosovës.

Komento: