I riu nga Skenderaj vdes në Natën e Kadrit, ishte mësimdhënës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

I riu nga Skenderaj vdes në Natën e Kadrit, ishte mësimdhënës

09:56 | 20 Maj 2020

E dhimbshme: Në Natën e Kadrit vdes i riu nga Skenderaj, ishte mësimdhënës.

Në Natën e Kadrit ka vdeekur në moshë të re, Anton Aliu nga fshati Rezallë i Skenderajt.

Ai ishte ndër studentët më të mirë që kishte Univeristeti i Prishtinës, si dhe njihej si besimtar i devotshëm që mbante me përpikmëri parimet e fesë Islame.

Ai gjithashtu ishte edhe mësimdhënës në fshatin e tij.

Miqtë e tij kanë shprehur dhimbjet më të mëdha për humbjen e Aliut.

Komento: