I vazhdohet mandati komisionit për hetim të rastit të gylenistëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

I vazhdohet mandati komisionit për hetim të rastit të gylenistëve

11:58 | 15 Prill 2019

Kuvendi i Kosovës i ka vazhduar mandatin komisionit për hetim të rastit të gylenistëve.

Ka kaluar në Kuvend të Kosovës, kërkesa e komisionit hetimor parlamentar për hetim të rastit “Gylenistët” për vazhdim të mandatit edhe për 30 ditë, raporton Gazeta Express.

Me kërkesë të komisionit, deputetët kanë votuar me 65 vota për, një votë ka qenë kundër, ndërkaq katër abstenime.

Kujtojmë që Komisionit Parlamentar për hetim të rastit të deportimit të gjashtë shtetasve turq iu kishte kaluar mandati pa e hartuar raportin e plotë për rastin, ndërkaq, kërkesa e tyre kishte qenë që mandati të i vazhdohet edhe për një kohë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!