Ia pa “sherrin” eliminimit nga Europa League, ky lojtar largohet në janar nga Milani

20:55 | 16 Dhjetor 2018

Përjashtimi nga Europa League ka rritur problemet e menaxhimit në Milanos.

Jo vetëm në aspektin ekonomik, por edhe sportiv sepse një pjesë e stafit që deri më sot kishte si prizë konkurrencën e dytë evropiane të klubeve sot nuk e ka atë hapësirë.

Dhe ka një lojtar atje që sot përfaqëson 100% të të dyja çështjet ekonomike dhe sportive e ai është Pepe Reina përcjell ORAinfo.

Portieri spanjoll arriti në Milano në verë në një transferim të lirë. Reina ishte deri më tani “portieri i kupës” si dhe i dyti pas Gigio Donnarumma, në ligë.

Në Evropë ai kurrë nuk shkëlqeu, duke mbajtur portën e tij të pastër vetëm një herë (me Dudelange) dhe duke pranuar 9 gola në 6 ndeshje që, në balancë, e çuan Milanin në eliminim me diferencën e golave.

Tani, Liga e Evropës është zbehur, prania e Reina në ekipin et kuqezinjve mund të bëhet e vështirë dhe e tepërt për të./ORAinfo/

Komento: