Ia sheh “hajrin” Milanit, Paqueta merr lajmin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ia sheh “hajrin” Milanit, Paqueta merr lajmin e madh

21:41 | 09 Shkurt 2019

Lajme të mira vijnë për Lucas Paquetá.

Duket se paraqitjet e mira të brazilianit me Milanit kanë ndikuar që ai të merr një ftesë edhe nga ekipi kombëtar brazilian përcjell ORAinfo.

Pauqeta është i gatshëm për Seleção të Tites.

Sepse, ashtu si raporton La Gazzetta dello Sport në newsstands sot, nesër për ndeshjen kundër Cagliarit duhet të jetë Sylvinho, asistent trajner i Tites, për të vëzhguar nga afër talentin brazilian.

Pas marrjes shënime tashmë me Napolin në Kupën e Italisë dhe kundër romëve në Olimpico, kjo do të jetë hera e tretë radhazi.

Dhe nga marrëdhëniet një gjë do të duket tashmë e sigurt: numri 39 i rossonerëve t me siguri do të thirret për dy angazhimet e ardhshme të Brazilit në mars dhe në një nga dy garat do të luajë gjithashtu nga minuta e parë./ORAinfo/

Komento: